dozownik save24Koncentrat Lerasept® OXI plus
NR POZWOLENIA: 1016/TP/2020

Lerasept® OXI plus to płynny produkt na bazie nadtlenku wodoru o działaniu wirusobójczym, bakteriobójczym i grzybobójczym przeznaczony do dezynfekcji nieporowatych powierzchni, materiałów, sprzętu i mebli, wstępnie oczyszczonych pomieszczeniach przemysłowych, komercyjnych i instytucjonalnych. Do stosowania metodą zamgławiania wewnątrz zamkniętych pomieszczeń.


KARTA CHARAKTERSYSTYKI:

karta charakterystki 

 


ZAMGŁAWIACZE ULV F18Posiada szerokie spektrum działania oraz wysoką zgodność materiałową. Nadtlenek wodoru, ze względu na swoje właściwości utleniające, efektywnie niszczy wirusy, bakterie i grzyby na zamgławionych powierzchniach. Roztwór nie zawiera środków łatwopalnych.

Dzięki zamgławianiu, możliwa jest skuteczna dezynfekcja miejsc trudnodostępnych, szczelin a także pomieszczeń o dużej ilości mebli i urządzeń. Poprzez zastosowanie mgły a nie natrysku, dezynfekowane przedmioty nie są narażone na zmoczenie a jedynie na delikatne zwilgotnienie. Dodatkowo, zamgławiacze ULV wytwarzają mgłę w niskich temperaturach i wykorzystują minimalną ilości środka dezynfekującego, co przekłada się na ekonomiczną i bezpieczną pracę.

Lerasept® OXI plus przeznaczony jest do dezynfekcji urządzeń i powierzchni w obiektach prywatnych, publicznych i przemysłowych, środków komunikacji, samolotów, hoteli, kościołów, szpitali, placówek medycznych, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, sklepów, żłobków, przedszkoli, szkół, kin, teatrów, miejsc rozrywki.

Produkt może być stosowany jako środek dezynfekujący w przemyśle mleczarskim jak również w przemyśle rolno-spożywczym (PT4). Produkt można stosować do dezynfekcji CIP.
Generalnie warunki stosowania zależą od rodzaju i nasilenia zanieczyszczeń oraz od specyfiki urządzeń.

Sposób użycia:

Objętość roztworu roboczego jest określona dla zbiornika zamgławiacza ULV F18. Aby uzyskać 5% roztwór roboczy, do zbiornika zamgławiacza wlać 4,2 litra wody demineralizowanej, dodać zawartość butelki i delikatnie wymieszać. Po zamgławianiu pozostawić do wyschnięcia powierzchni, nie krócej jednak niż 120 minut – jest to czas potrzebny do efektywnej dezynfekcji. Następnie przewietrzyć pomieszczenie. Przy pracy ze stężonym produktem używać rękawiczek i okularów ochronnych. Ze względu na możliwość obniżenia stężenia roztworu roboczego woda wodociągowa nie jest zalecana do rozcieńczenia produktu. Wraz z upływem czasu zawartość substancji czynnej w roztworze roboczym może ulec zmniejszeniu. Zużyć od razu po rozcieńczeniu.

Płyn może być stosowany do każdego rodzaju powierzchni, ze względu jednak na wrażliwość niektórych materiałów dezynfekowanych, zalecane jest wykonanie wstępnych testów w niewidocznym miejscu. W wypadku dezynfekcji powierzchni mającej bezpośredni kontakt z żywnością, przetrzeć powierzchnie wilgotną ściereczką.Kontakt

Szczotki24.pl Sp. z o.o.

Adres rejestrowy:
ul. Świeradowska 47 | 02-662 Warszawa

Adres korespondencyjny:
ul. Zachodnia 2 | 55-330 Błonie

Telefon: +48 607 331 772

E-mail: info@save24.pl